Current Page || History

Subtitles for Once Upon a Time in Lithuania (1990)


Ukrainian
March 13 2024 06:00:55
Created by Cynir
Kogda-to v Litve.1990.uk.1.25fps.1710309655.srt ⭳
Quality: unknown

Короткометражний анімаційний фільм про міфологію язичницької Литви та заснування середньовічної литовської столиці Вільнюса.

Згідно з легендою з Хроніки Биховця : «Гедимін, великий князь литовський, убив на полюванні гордого і могутнього тура, а потім приснився йому виючий залізний вовк. Язичницький жрець Ліздейка прорік : Тут постане столиця, сила і краса. про яку стане легенда в усьому світі. Слава її буде такою ж могутньою, як виття залізного вовка...».

Язичницький правитель Литви, великий князь Гедимін, був на полюванні в лісах Швентарагіської долини навколо гирла річки Вільня. Коли настала ніч, група, втомлена після довгого й успішного полювання, вирішила розбити табір і заночувати там. Коли він спав, Гедимін побачив незвичайний сон, у якому він побачив залізного вовка на вершині гори, де він того дня вбив тура. Залізний вовк стояв на вершині пагорба, гордо піднявши голову до місяця, і вив, як сотня вовків.

Розбуджений променями сонця, що сходить, Гедимін згадав свій дивний сон і порадився про нього з язичницьким жерцем Ліздейком. Останній витлумачив сон так : «Нехай станеться з Володарем і Литовською державою те, що судилося !». Він сказав герцогу, що мрія - це вказівка заснувати місто серед цих пагорбів. Священик пояснював, що виття вовка символізує славу майбутнього міста : «Те місто буде столицею землі Литовської, і слава про нього розійшлася б далеко й широко, як далеко виття таємничого вовка...».

Тож Великий князь Литовський, підкоряючись волі богів, негайно почав будувати майбутню столицю і дав їй назву - Вільнюс - від потоку стрімкого Вільня.

Цей фільм є провісником відродження сучасної Литви. У 2022 році його відновили до формату 4К.

Перше відео вище - це оригінальна литовськомовна версія, текст на початку дубльований російською (краща якість зображення). Друге відео - англомовна версія.

Video preview(s):
Multiplier is 1.
Offset is 0.
Multiplier is 1.
Offset is 0.

The text content of the file is: